SivasSpor’a skandal muamele | Video


SivasSpor'a skandal muamele | Video

Maccabi Tel Aviv ile oynadığı UEFA Avrupa Ligi maçı sonrası yurda dönecek olan SivasSpor, İsrail’in Tel Aviv kentindeki Ben Gurion Havalimanı’nda skandal bir muameleyle karşılaştı.

Uçağın kalkış saatinden önce havalimanına gelmesine rağmen, kırmızı beyazlı kafileye sistem ve geçişler kapatıldı. Kafile, havalimanındaki bu muameleyi alkışlarla protesto etti.

SivasSporlu futbolcu ve yöneticiler daha sonra uçağa alındı. Ancak bu kez kalkış izni verilmedi. SivasSpor Başkanı Mecnun Otyakmaz, uçağın erken kalkması için stattan havalimanına hızlı bir şekilde geldiklerini, uçağın içinde uzun süre bekletildiklerini söyledi.

Türkiye’nin Tel Aviv Büyükelçiliği’nin de temasıyla SivasSpor kafilesinin Türkiye’ye sorunsuz olarak dönmesi için girişimlerde bulunuldu. Bunun üzerine İsrail Dışişleri Bakanlığı’ndan bir açıklama geldi. Dışişleri Sözcüsü Lior Haitat, SivasSpor kafilesinin uçuş saatine geç gelmesi nedeniyle havalimanında bekletildiğini öne sürdü.

Saatler süren krizin ardından SivasSpor kafilesini taşıyan uçak, Türkiye saatiyle saat 6.30’da havalandıktan sonra Sivas’a iniş yaptı.

Kaynak: anamakale.com

0 comments on “SivasSpor’a skandal muamele | Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir