Canlı Haber Son Dakika


Canlı haber, son dakika ve anlık olarak izlememiz gereken haberlerdir. Çünkü, canlı haberler çoğu zaman son dakika gelişmelerini göstermektedir.

Son dakika gelişmesini göstermeyen canlı haberler de vardır tabii ki. Örneğin, normal yayın akışında yayınlanan bir akşam kuşağı, sabah kuşağı, gece kuşağı ve öğlen kuşağı haberlerinde son dakika gelişmelerine gerek yoktur. Hangi kuşağın haberiyse, haber o kuşta yayınlandığı zaman günlük haber akışını gösterir.

Bu haber akışı içerisinde nesli tükenen pandanın doğum yapması da geçer, Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı bir açıklama da geçer. Son dakika gelişmesi vermeyen canlı yayın akışlarında, günlük gelişmelere göre, anlık gelişen bir haber son dakika olarak da eklenebilir. Örneğin, gece kuşağı yayının denk geldiği saatte cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ekonomiyle ilgili bir bilgi paylaşırsa yayın son dakika haberine giriş yapar.

Örnekte belirtildiği tarzda çok acil ve önemli bir gelişme olmadığı sürece bu canlı yayınlar gündüz kuşağı, sabah kuşağı, akşam kuşağı ve gece kuşağı saatlerindeki normal yayın akışında bu durum gerçekleşmez.

İyi bir haber ve haberci izlediğimiz anlamamız için ufak birkaç nokta vardır. İyi bir haber ilginç olmalıdır, özgün olmalıdır, önem arz eden bir konu hakkında olmalıdır, daha önce yaşanmamış ve yeni olması da gerekir. Ayrıca, izlediğimiz haber iyiyse gereksiz uzatmalara gerek olmadan direkt verilmesi gerekir.

İyi haber standartlarına uyan haber maalesef ki televizyonda oldukça azdır. Verilen süreyi doldurmak için yeri geldiğinde üzerinde Allah lafzı bulunan ağaç haberi, yeri geldiğinde sahibine gülümseyen eşek haberleri yapılmaktadır.

Canlı haber haberleri ve daha fazlası hakkında detaylı bilgi almak için şimdi https://www.canlihaber.com/  adresini ziyaret edin.

0 comments on “Canlı Haber Son Dakika

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GanoBet | Bahis siteleri | Sesimol.net