Cami Halısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli


Cami Halısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Camiler için halı tercih edilirken, camiler Müslümanların kutsal saydıkları ve gün içinde çok sayıda insanın gelip gittiği yerlerdir. Camilerde pek çok kişi halıyla temas eder; Hijyen insan sağlığı için çok önemlidir. Öncelikle cami halısı özelliklerine bakılmalıdır.

Cami Mimarisi İle Uyumlu Halı Seçimi

Camiler, gerek iç mekânları gerekse dış görünümlerinin güzelliği açısından daha fazla özen ve özen gösterilmesi gereken yerlerdir. Yani cami halıları seçerken caminin iç mimari yapısını ve rengini göz ardı ederek yapılan halı seçimi camiyi tercih edenlerin ilgisini çekmekten uzak bir görüntü oluşturuyor; Müslümanların camiye verdikleri kutsallık duygusunu yok eder ve olması gereken İslam inancına aykırıdır.

Karşılıklı sevgi ve saygı esasına dayalı bir din anlayışına sahip insanların, öncelikle dış görünüşlerine ve çevrelerindekilerin dış görünüşlerine, kullandıkları ve bulundukları ortama azami özen göstermeleri, hijyenik açıdan korumaları beklenir. Tüm bunlar için kaliteli Manisa cami halısı modellerinden seçim yapabilir ve uzun yıllar dayanıklı ürünleri kullanabilir. Cami mimarisiyle uyumlu, dayanıklı ve kaliteli halılar tercih edilmeli, bu da camiyi daha dekoratif ve estetik hale getirecektir.

Her cami türü için yapılan halıların cami halısı alırken özel bir özen ve uzmanlık gerektirmesi. Halı hijyeni ve estetiğine aşina olan ve konuyla ilgilenen herkes, varsa cami derneğinde satın alma sorumluluğunu üstlenmelidir. Yani alışılmış ve özensiz seçim, cami halısı fiyatları değişiminin ekonomik ve fiziksel koşullarının yanı sıra yeni halının hazırlanması için gereken süre nedeniyle olumsuz bir görüntü oluşturmakta ve halı genellikle bir kez satın alınmaktadır.

Camide Halısı Nasıl Temizlenir?

Zemin, toz alma veya yıkama gibi etkenlerle sürekli dezenfekte edilmelidir. Geleneksel halılarda olduğu gibi bu halıların ortalama değiştirme süresi 7 yıldır. Bu süreyi geçen halılar eski konfor ve dayanıklılıklarını kaybederler. Bu nedenle kullanım ömrünün sonuna gelmiş halılar değiştirilmelidir.

Camiye gelenlerin, caminin hijyeninden uzak ve temizlik konusunda görgü kurallarına uymayan davranışlardan kaçınmaları gerekmektedir. Bu kullanım ile cami halıları daha iyi ve daha uzun süre kullanılabilir. Allah’a temiz ve temiz bir ortamda ibadet etmek herkesin hakkıdır

Mistik figürler de dâhil olmak üzere çok çeşitli renk ve model seçenekleriyle göz dolduran Akrilik cami halısı ve yün cami halısı cami projesinin boyutuna göre tasarlanmakta ve cemaat yoğunluğuna uygun kalitede üretilmektedir. Her zevke uygun desen ve renk seçeneklerimiz ile yıllardır beklentilerinizi en üst düzeyde karşılayan, alev almaz, kir tutmaz, küf tutmaz, dayanıklı ve uzun ömürlü sağlıklı ürünleri evimizden kolaylıkla seçebilirsiniz.

Dayanıklı Cami Halıları

Özel isteğe bağlı tasarım çalışmalarımız siz değerli dostlar ile birlikte sayısız projede geliştirilmiştir. Bu konuda başarılı olan halı firmaları engelliler için bariyerlerin kaldırılması projesine katıldı ve görme engelliler için cami halısı yaptı. Cami halısında en çok tercih edilen modeller arasında göbekli cami halısı vardır. Bunun yanı sıra saflı cami halısı ve seccadeli cami halısı tercih edilmektedir. Ayrıca son zamanlarda metropol cami halısı tercih edilenler arasında.

Cami Halısının Özellikleri

  • Öncelikle halı zemine uygun bir malzemeden seçilmelidir.
  • Kaliteli işçilik ve uygun fiyatlar
  • Dayanıklı ve uzun ömürlü.
  • Kolay temizlenebilir fonksiyonu ile

Diğer halılardan farkı; Yün cami halısı doğal koyunyününden oluşmakta olup 1. kalitedir. Akrilik halılar ise kolay temizlenen, uzun yıllar dayanan, solmayan ve koku yapmayan bir üründen yapılır. Doğal halı da doğaldır ve boyamak için herhangi bir boya kullanılmaz. İnsanlar hep seccadeli cami halısı ve modellerinin nerede satıldığını merak eder.

Cami Halısı Modelleri

Optik ve renklere ek olarak, topluluğun rahat hissetmesini sağlamak için özen gösterilmelidir. Seçim yaparken yapılacak ilk şey zemine uygun kalınlıkta bir halı seçmektir. Daha sonra yün halı veya akrilik halı olarak seçilebilir. Cami halısı fiyatları modele ve ölçülere göre değişkenlik göstermektedir.

0 comments on “Cami Halısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir