Cafe Açmak İsteyenler İçin Endüstriyel Ekipman Listesi


Kafe açmak isteyenler bir kafe için gerekli olan endüstriyel ekipman listeleri merak etmektedir. Bir kafeyi kafe yapan asıl malzemeler bu endüstriyel ekipmanlardır. Kafelerin menülerinin zengin içeriklere, alternatiflere sahip olmasının nedeni endüstriyel ekipmanlardır. Bu ekipmanlarla birlikte hizmet kalitesi artar, çeşitlenir. Endüstriyel cafe mutfak malzemeleri hızlı yemek servisi için büyük avantalar sunar. Diğer bir çok alternatif ekipmana göre daha hijyenik bir kullanım sunmasıda avantajlarından biridir. 

Cafe açmak isteyenler sıfır ekipman tercihi yapabileceği gibi bütçesi oranında ikinci el cafe malzemeleri alımıda yapabilirler. Ülkemizde bu konuda profesyonel hizmet sağlayan bir çok ikinci el mağazası ve firması bulunmaktadır. 

Bulaşıkhane Ekipmanları

Her kafe için bulaşıkhane ekipmanları son derece önem kazanır. Bulaşıkların yıkanması, kurulanması ve ön yıkama yapılması için endüstriyel ekipmanlar önemlidir. Bulaşık yıkama makinesi, bulaşık yıkama basketleri, ön yıkama duşu kafe açmak isteyenler için önemli endüstriyel ekipmanlardır. Bu ekipmanlarla birlikte bulaşıklar çok daha kolay ve kaliteli bir şekilde halledilebilecektir.

İçecek Ekipmanları

İçecek ekipmanları bir kafenin olmazsa olmaz ekipmanlarındandır. Kafe denildiği zaman akla içecekler gelir. Bir kafe ne kadar geniş içecek ekipmanlarına sahipse o kadar geniş içecek menüsüne sahip olur ve müşterilerini memnun eder. Kahveler, çaylar ve meyve suları için gerekli olan ekipmanlar vardır. Bu ekipmanlar; çay makinesi, Türk kahvesi makinesi, filtre kahve makinesi, espresso makinesi, cappucino makinesi, kahve değirmenleri, kahve öğütücüler, katı meyve presleri, portakal sıkma makinesi, salep-sıcak çikolata makinelerinden oluşur.

Endüstriyel içecek malzemeleri sıfır ürün olarak ciddi fiyatları bulabilmektedir. Bir çok yeni girişimci ikinci el kahve makinesi alımına yönelebilmektedir. Genelde uzun ömürlü olan bu ekipmanlar sorunsuzca kullanılabilir. 

Soğutucular

Buzdolabı, şerbet ve ayran soğutucuları, buzdolabı, deep freeze gibi soğutucular bir kafe için son derece önemlidir.

Yiyecek Ekipmanları

Çorba ısıtıcıları, ekmek kızartma makinesi, krep, waffle makinesi, fritöz, ızgara, el blender, el mikseri, mikrodalga fırın gibi çok çeşitli yiyecek ekipmanları da bir kafe için son derece önemli olan ekipmanlardır. Endüstriyel pişirme ekipmanları cafe ve restoranların en önemli bölümüdür. Burada tercih edilecek malzeme ve ekipmanın doğru seçilmesi çok önemlidir. 

0 comments on “Cafe Açmak İsteyenler İçin Endüstriyel Ekipman Listesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir