Bayramlarda Çiçek Gönderilir Mi


Özel günlerde çiçek göndermeyi severiz. Doğum günlerini daha neşeli kutlamak, hasta yakınımıza daha samimi bir geçmiş olsun diyebilmek ve öğretmenimize iyi ki varsın mesajı vermek için çiçek hediye ederiz. Peki, bayramlarda çiçek gönderilir mi? Bu soruyu hiç kendinize sordunuz mu? Ben sordum ve yanıtını araştırdım. Sizler için bir sayfada sorunun yanıtını ve nedenlerini bildirdim. Yazının derinliklerine inerek detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bayramlarda çiçek gönderimi

Bayramlarda yakınlarımıza, sevdiklerimize ve hatta kendimize çiçek gönderebiliriz! Ne de olsa bizim de şımartılmaya ihtiyacımız var. Bu nedenle kurban bayramı ya da şeker bayramı gibi dini bayramlarda yüz yüze görüşemediğimiz sevgili büyüklerimize “ daima aklımdasın” mesajını iletmek için bir çiçek buketi yeterlidir.

Bayramda hangi çiçekler gönderilir?

Bayramda yakınlarınıza hangi çiçek çeşidini göndereceğiniz konusunda kararsız kaldıysanız, sizlere birkaç çiçek örneği sunarak yardımcı olmak isteriz. İşte en popüler hediye çiçek çeşitleri;

Orkide

Saksı çiçekleri arasında yer alan orkide, kadınlar tarafından çok seviliyor. Bunun nedenleri arasında, çiçeklenme döneminin uzun sürmesi, bakımının kolay olması ve uygun fiyatlı bir çiçek türü olması yer alıyor. Üstelik orkide çiçeğini sevdiklerinize hediye ederek onlara zarif, güçlü ve eşsiz gibi orkide anlamları ile birçok mesaj iletebiliyorsunuz.

Gül

Gül genellikle buket olarak tercih edilen bir çiçektir. Adını popüler çiçek listesinden kaldırmak da oldukça zor. Çünkü yüzyıllar en sevilen çiçek türlerinden biridir. Gül buketini bayramda yakınlarınıza hediye etmek için, internetten alışveriş yaparak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için, Üsküdar çiçekçi diye yazın ve karşınıza çıkan firmalardan dilediğinizi seçin. Bunu yaparken kaliteli ve güvenilir olmasından emin olun. Kavacık bir örnektir. Sizler, hediye olarak göndermek istediğiniz kişinin semtini belirtmelisiniz.

Lale

Lale ilkbaharın gelmesini müjdeleyen hassas bir çiçektir. Birçok kişi lale hayranıdır. Çünkü zarifliği ile herkesi kendine aşık etme konusunda başarılıdır. Ayrıca gelin buketinde genellikle ıslak lale tercih edilir.

Papatya

Masumluğun eş anlamı olan papatyalar hm çok uygun hem de çok güzeller. Bayramlarda yakınlarınıza papatya çiçeği hediye edebilirsiniz.

0 comments on “Bayramlarda Çiçek Gönderilir Mi

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir