ASUS’un ZenFone ailesi, akıllı telefon dünyasını değiştirmek için yola


ASUS’un ZenFone ailesi, akıllı telefon dünyasını değiştirmek için yola

ASUS’un 4 inç ile 6 inç arasında değişen ekran boyutlarına sahip olan yeni ZenFone serisi benzersiz teknolojilere ve özel olarak geliştirilen ZenUI arabirimine sahip.

ASUS’un 6 Ocak’ta tanıttığı yeni ZenFone üst sınıf akıllı telefon serisi, 4 inç ile 6 inç arasında değişen ekran boyutları ve çarpıcı renk seçenekleriyle herkes için uygun bir akıllı telefon seçeneği sunuyor. Ayrıca ZenFone, ASUS akıllı cihazlara özgü yeni kullanıcı arayüzü ZenUI ile geliyor. Basitleştirilmiş ikonlar ve menüler, cihazın rengiyle uyumlu harika temalar ve kullanıcıların hayatını kolaylaştıran akıllı “Sırada Ne Var?” özelliği ile ZenUI, üstün işlevselliği kolay kullanımlı arayüz ile birleştiriyor.
 
ZenFone 4 – Hareketli bir yaşam tarzı için ince, hafif ve güçlü
ZenFone 4, geniş 4 inç büyüklüğündeki ekranı, Quad-Thread Hyper-Threading teknolojisine sahip güçlü 1.2 GHz Intel® Atom™ Z2520 işlemcisi ile mükemmel bir işlem gücü sunuyor.
 
ZenFone 4, 5.0 MP çözünürlükte olan arka kamerası dahil toplamda iki kamerasıyla gündelik fotoğraflarınız için harika sonuçlar sunuyor. İnce, şık ve sadece 115 gramlık tasarımını beş çarpıcı renk seçeneğiyle birleştiren ZenFone 4, mobil yaşam tarzına tam uyumlu bir akıllı telefon arayan gençler için harika bir seçim olarak öne çıkıyor.
 
ZenFone 5 – Geniş HD ekran ve yüksek mobiliteye sahip tasarım
ZenFone 5, 1280 x 720 piksel HD çözünürlüğe sahip 5 inç’lik geniş IPS ekrana ve en ince bölgesinde sadece 5.5 mm kalınlığa ulaşan çarpıcı tasarıma sahip.
 
ASUS’a özgü PenTouch ve GloveTouch teknolojileri sayesinde ZenFone 5, artırılmış ekran hassasiyeti sunuyor büyük sorunların önüne geçmeyi hedefliyor. Sunulan yenilikçi teknolojilerle akıllı telefonunuzu herhangi bir kalemle veya eldiven kullanırken bile kontrol edebilirsiniz.
 
ZenFone 5, hızlı ve düşük enerji tüketimli 2.0 GHz hızındaki Intel atom Z2580 işlemci ve 8 MP’lik, görüntü sabitleme teknolojisine sahip PixelMaster kamerayla sunuluyor. ZenFone 5, arka aydınlatmalı (BSI) sensör ve yüksek ışık geçirgenliğine sahip f/2.0 lens sayesinde kamerasıyla öne çıkmaya çalışan birçok modeli geride bırakan bir dijital kamera performansı sunarken, kendi portrelerinizi çekmeniz için 2.0 MP’lik keskin bir ön kameraya da sahip. ZenFone 5, Kömür Siyahı, İnci Beyazı, Kiraz Kırmızısı ve Şampanya Sarısı olmak üzere dört farklı renk seçeneğiyle sunuluyor.
 
ZenFone 6 – Harika 6 inç HD ekranda üretkenlik ve eğlencenin birleşimi
ZenFone 6, kullanıcılara detaylı görüntüler sunan 6 inç’lik bir HD ekrana sahip. ZenFone 5’te olduğu gibi desteklediği GloveTouch ve PenTouch teknolojileri sayesinde herhangi bir kalemle veya eldivenle de kullanılabilen ZenFone 6, gücünü 2.0 GHz hızda çalışan Intel Atom Z2580 işlemciden alıyor. 6 inç’lik geniş ekranın ASUS SonicMaster ses teknolojisi ile desteklendiği ZenFone 6, kulaklıkla film izlerken veya oyun oynarken çok daha çarpıcı bir deneyim sunan sanal çevresel ses teknolojisini de destekliyor.
 
ASUS’a özgü PixelMaster teknolojisiyle desteklenen 13.0 MP’lik ana kamera ve yüksek çözünürlüklü kendi portreleriniz ve video görüşmeler için 2.0 MP’lik ön kameranın da bulunduğu ZenFone 6, Kömür Siyahı, İnci Beyazı, Kiraz Kırmızısı ve Şampanya Sarısı olmak üzere dört farklı renk seçeneğiyle sunuluyor.
 
Android için ücretsiz mesajlaşma ve gelişmiş ASUS uygulamaları: ZenUI
ZenFone 4, 5 ve 6 modellerinin tümü ASUS’un yeni kullanıcı arayüzü ZenUI ile geliyor. ASUS cihazlara özel olarak geliştirilen ZenUI, ZenFone modellerinin sunduğu üstün işlevselliği kolay kullanımlı bir hale getirerek kullanıcılara yepyeni bir deneyim sunuyor.
 
ZenUI ayrıca Omlet Open Messaging Platform tarafından geliştirilen ücretsiz mesajlaşma uygulaması Omlet Chat’i de destekliyor. Yeni nesil mesajlaşma aracı Omlet Chat ile kullanıcılar diledikleri içerikleri kolayca paylaşabiliyor, SMS ve MMS gibi ekstra ücretlendirmeye tabi tutulan kullanımlar ise tarih oluyor.
 
ASUS ayrıca tüm ZenFone modelleri için özel olarak geliştirilmiş Android uygulamaları ile kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor. Örneğin ASUS tarafından geliştirilen e-posta uygulaması, görüşmeleri gruplayarak kolay organize edilmelerini sağlarken web tarayıcı Akıllı Okuyucu Modu ile arka plan tonunu gözleri en az yoracak şekilde otomatik olarak ayarlıyor. Galeri uygulaması ise gelişmiş online senkronizasyon imkanı sunuyor.
 
ZenFone ailesi hakkında daha detaylı bilgi için: http://www.youtube.com/watch?v=bZknwdWk8Tc
 
ÖZELLİKLER 1
 

ZenFone 4

ZenFone 5

·   4inç WVGA 800 x 480 piksel ekran

·   Quad-Thread Hyper-Threading teknolojisine sahip 1.2GHz Intel Atom Z2520 CPU

·   Android 4.3 (Android 4.4 KitKat ile güncellenecektir)

·   GSM/GPRS/EDGE; WCDMA/HSPA+

·   DC-HSPA+ (DL/UL): 42/5.76 Mbps

·   Bütünleşik 802.11b/g/n; Wi-Fi Direct

·   5 megapiksel arka kamera

·   0.3 megapiksel ön kamera

·   1GB RAM

·   1170mAh pil

·   64GB’a kadar mikro SD kart

·   124.4 x 61.4 x 11.2-6.3 mm

·   115 g

·   5inç HD 1280 x 720 piksel IPS ekran

·   Quad-Thread Hyper-Threading teknolojisine sahip 2GHz Intel Atom Z2580 CPU

·   Android 4.3 (Android 4.4 KitKat ile güncellenecektir)

·   GSM/GPRS/EDGE; WCDMA/HSPA+

·   DC-HSPA+ (DL/UL): 42/5.76 Mbps

·   Bütünleşik 802.11b/g/n; Wi-Fi Direct

·   8 megapiksel arka kamera

·   2 megapiksel ön kamera

·   1GB RAM

·   2050mAh pil

·   64GB’a kadar mikro SD kart

·   148.2 x 72.8 x 10.3-5.5 mm

·   140 g

ZenFone 6

 

·   6inç HD 1280 x 720 piksel IPS ekran

·   Quad-Thread Hyper-Threading teknolojisine sahip 2GHz Intel Atom Z2580 CPU

·   Android 4.3 (Android 4.4 KitKat ile güncellenecektir)

·   GSM/GPRS/EDGE; WCDMA/HSPA+

·   DC-HSPA+ (DL/UL): 42/5.76 Mbps

·   Bütünleşik 802.11b/g/n; Wi-Fi Direct

·   13 megapiksel arka kamera

·   2 megapiksel ön kamera

·   1GB RAM

·   3230mAh pil

·   64GB’a kadar mikro SD kart

·   166.9 x 84.3 x 9.9-5.5 mm

·   200 g

Kaynak: birguncel.com

0 comments on “ASUS’un ZenFone ailesi, akıllı telefon dünyasını değiştirmek için yola

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir