American Cocker’in Özellikleri


American cocker köpekleri ingiltere kökenli Amerikalı bir köpek ırkıdır. Sakin yapılarıyla iyi huylu olmaları ve oyun severliği ile sahibine düşkün avcı yetenekleri olan köpek türleridir.     American cocker köpekleri karekter özellikleri    Arkadaş canlısı enerjik ve oyun oynamayı seven ırklardandır eğitimleri zor olan köpekler eğitimi yavaş yavaş sürülmeli ve düzenli bir eğitim olmalıdır. Aile fertlerine bağlılıkları oldukça fazladır. Yabancılara karşı temkinli ve mesafeli davranırlar.

American cocker köpek sahiplenecek kişilerin eğitimi hakkında önceden bilgi sahibi olmaları köpek eğitiminde oldukça faydalı    olacaktır.Geldiğimiz bugünlerde American cocker türlerine hayvan severlerin daha çok tercih ettiği ırklardandır.bu köpeğe sahip olacak kişiler aynı zaman da çok iyi bir dost edinmiş olacaklardır.

American cocker köpekleri hareketli ve oyun oynamayı fazlasıyla seven neşeli hayranlardır. Ev ortamına kolaylıkla uyum sağlayabilir.

American cocker köpekleri köpek mamalarıyla beslenirler. Yemek kalıntıları verilmesi durumunda sindirim sistemlerini bozabilmektedir. Tüylerin düzenli taranması ve temizliğine özen gösterilmesi gerekmektedir.

American Cocker Oldukça Hevesli Bir Türdür

American cocker öğrenmeye hevesli türlerdir eğitim süreçleri biraz zor olabilir. sabırlı olmak gerekir eğitimin uzman eğitimciler tarafından destek alınarak ilerleme gösterirse daha sağlıklı bir yol izlenecektir. Bu tür köpekler eğitim yönünden üstün başarı elde ederken itaat eğitimlerinde de üstün başarılı.  köpeklerdir. İtaat eğitimlerinin asıl amacı köpek sahiplerinin sözünden çıkmadan huzurlu bir şekilde yaşamlarını sürdürmelidir.

Sadık Bir Köpek Türü

American cocker köpekleri çok yumuşak ve nazik ve kendilerine özgün görünüşleri sayesinde pek çok severi bulunmaktadır. Bu köpek türleri yalnız kalmaktan pek hoşlanmazlar daha çok oyun oynamak sevdikleri için yalnız kaldıklarında psikolojik olarak olumsuz etkileyecektir köpek sahiplenme düşünen kişiler daha çok zaman ayırmalıdır. Bu köpek türleri uygun şartlar saglanıldığı zaman ve her zaman kaliteli köpek mamalarıyla beslendikleri zaman ortalama yaşam süreleri 12 ile 15 yıl arasında olmaktadır.

American cocker nazik sevecen ve dost canlısı bir yapıya sahip olduğu için popüler köpekler arasındadır. Bu köpekler oldukça duygusal bir kişiliğe sahiptir ve sahibine oldukça bağlıdırlar ev köpeği dışında avcı olma özelliğine sahip köpekler avcılıkta kullanılmaktadır. Enerjilerinin yüksek olduğundan oyun oynamayı çok severler ve hareketli bir yapıya sahiptirler. Sessiz ve uyumlu köpek

0 comments on “ American Cocker’in Özellikleri

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir